niedziela, 24 lutego 2013

KLPH - 19 KOLEJKA - 24.02.2013

Mamy już chyba odpowiedź na najważniejsze pytanie tego sezonu. Na 99 procent mistrzem 9 edycji KLPH po raz trzeci w historii będzie drużyna Metal Domu. Po wygranej Metalowych z Bebo i niespodziewanym remisie Paliwowych z Eceesem na 3 kolejki przed końcem lider powiększył przewagę do 8 punktów. Do szczęścia potrzeba im już tylko jednego zwycięstwa, albo remisu w bezpośrednim starciu z Paliwowymi.
CUKROWNIA - DROWY 5-3(3-0) Grzegorz Gołdyn 2, Tomasz Jurkiewicz, Jerzy Wachowicz, Piotr Mrówczyński - Marcin Lamparski, Mariusz Sobociński, Marek Adelski Po dwóch wygranych z Gocanówkiem i z Bebo przed Drowami otworzyła się szansa na trzecie zwycięstwo z rzędu. Było by to w dziejach Mrocznych elfów wydarzenie z goła wyjątkowe. Jednak weterani z Cukrowni szybko pozbawili Drowików złudzeń i nie doczekaliśmy się kolejnej megasensacji. Piłkarz meczu - Grzegorz Gołdyn i Jerzy Wachowicz Bramka meczu - Tomasz Jurkiewicz na 1-0 i Mariusz Sobociński na 2-4

NKA PILOT - PIERWSZE TŁOCZENIE 7-3(4-1) Mateusz Adamczyk 2, Tobiasz Czyściecki 2, Bartłomiej Wojciechowski 2, Radosław Pięta - Łukasz Becla 2, Łukasz Bondas Piloci w pierwszej połowie prowadzili już 4-0 i wydawało się, że rozniosą Tłoczeniowych, ale od tego momentu spotkanie nieco się wyrównało i bramki strzelali raz jedni raz drudzy. Jest to bardzo ważna wygrana Pilotów w grze o piątą lokatę. Piłkarz kolejki - Bartłomiej Wojciechowski i Radosław Pięta Bramka kolejki - Tobiasz Czyściecki na 5-1 i Łukasz Bondas na 2-6

STACJA PALIW JAPAKS - ECS INOWROCŁAW 3-3(1-0) Adam Stefański 2, Andrzej Piekański - Patryk Walczak, Rafał Babik, Przemysław Kulpiński Wynik tego meczu to największa niespodzianka tej kolejki, bo zdecydowanym faworytem byli Paliwowi. Po dwóch trafieniach Adama Stefańskiego na początku drugiej połowy prowadzili już 2-0 i coś się zacięło. Potem do głosu doszli mątewscy gracze zdobywając trzy bramki z których szczególnej urody była ta druga zdobyta przez Rafała Babika. Remis uratował Paliwowym niezawodny Andrzej Piekański na minutę przed końcową syreną. Piłkarz meczu - Adam Stefański i Rafał Babik Bramka meczu - Rafał Babik na 2-2

METAL DOM - RPC BEBO 5-0(2-0) Maciej Kowalski 2, Jarosław Marek, Tomasz Majtczak, Maciej Hanczewski Ci, którzy liczyli w tym meczu na niespodziankę już do przerwy się zawiedli, bo dwa trafienia zaliczył w tej części gry najlepszy zawodnik tego spotkania Maciej Kowalski. Kryzys w ekipie Bebo wciąż trwa. Ta drużyna jeszcze nigdy nie była tak nisko w tabeli, a Metalowi są już o włos od trzeciego triumfu w lidze. Piłkarz meczu - Maciej Kowalski i Marcin Ciesielski Bramka meczu - Maciej Kowalski na 2-0

PACIO PAKOŚĆ - GOCANÓWKO 8-5(3-3) Jarosław Łapiński 2, Hubert Grupa 2, Jarosław Woźniak, Mateusz Paciorek, samobójcze 2 - Arkadiusz Czajka 2, Jacek Gołdyn, Daniel Becla, Mirosław Gołdyn Gocanówko zagrało swój najlepszy mecz w sezonie. Prowadziło z Pacio 2-0, 3-1 i 5-4. Chłopaki zdobyli nawet 7 goli(a Pacio tylko 6), ale niestety dwa z nich strzelili nie do tej bramki co trzeba. Piłkarz meczu - Jarosław Łapiński i Arkadiusz Czajka Bramka meczu- Mirosław Gołdyn na 4-3 dla Gocanówka

SZARLEJ - RACICE 6-4(1-3) Robert Ciećka 3, Tomasz Lewandowski, Krzysztof Śliwczyński, Robert Szutkowski - Marcin Wójciak 2, Jacek Zalesiak, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz Zbytnia pewność siebie zgubiła czerwonych w meczu z bardzo zmotywowaną ekipą Racic i do przerwy przegrywali 1-3. Jeszcze przez 10 minut drugiej połowy zielono-czarni mądrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry, a na tablicy świetlnej widniał wynik 4-2. W ostatnich minutach jednak wyraźnie opadli z sił, a Szarlejowcy jeszcze 4 razy umieścili piłkę w bramce Daniela Pindla i odnieśli bardzo szczęśliwe zwycięstwo. Piłkarz meczu - Robert Ciećka i Marcin Wójciak Bramka meczu - Tomasz Lewandowski na 1-2 i Bartłomiej Dzwoniarkiewicz na 4-2 dla Racic
Dzisiejsze spotkania sędziowali Robert Jędrzejczak i Grzegorz Remiasz
NAJLEPSZA "5" KOLEJKI Marcin Ciesielski, Maciej Kowalski, Adam Stefański, Jarosław Łapiński, Robert Ciećka rez. Rafał Babik, Grzegorz Gołdyn, Bartłomiej Wojciechowski, Arkadiusz Czajka, Marcin Wójciak
PIŁKARZ KOLEJKI Maciej Kowalski
BRAMKA KOLEJKI Rafał Babik
MECZ KOLEJKI SP Japaks - ECS 3-3, Pacio - Gocanówko 8-5, Szarlej Racice 6-4 Sprawę tytułu mistrzowskiego mamy już raczej roztrzygniętą, ale za to do końca emocjonować się będziemy walką o wicemistrzostwo ligi, bo do tego miana kandydują trzy drużyny, których w tabeli dzieli różnica zaledwie dwóch punktów. Również na pozycjach 5-10 mogą zajść jeszcze spore przetasowania. Oprócz zmagań drużynowych mamy także walkę o tytuł najlepszego bramkarza, strzelca i piłkarza 9 edycji. W tej pierwszej zdecydowanie prowadzi Marcin Ciesielski, który skapitulował do tej pory tylko 30 razy i ma dużą przewagę nad bramkarzami Stacji Paliw i Szarleja. W klasyfikacji strzelców na czele jest Jarosław Łapiński z 37 bramkami przed Robertem Ciećką, który ma o dwa trafienia mniej. Pozostali gracze nie mają już chyba większych szans na dogonienie tej dwójki. Natomiast najlepszego piłkarza już od najbliższej kolejki wybierać będą kierownicy bądź kapitanowie wszystkich drużyn, a także sędziowie typując po dwóch zawodników. Wyróżniona będzie też najlepsza piątka tych rozgrywek, która zostanie wybrana z najlepszych "5" wszystkich kolejek.
tekst: Tomasz Lewandowski