niedziela, 27 stycznia 2013

KLPH - 15 KOLEJKA - 26.01.2013

Przed tygodniem największym wygranym był lider tabeli, a w tę sobotę najwięcej ugrali Paliwowi, którzy w zaległym meczu skromnie pokonali Bebo, a w meczu na szczycie 15 kolejki ograli pakoskie Pacio i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. W innych meczach zanotowaliśmy kilka niespodziewanych rozstrzygnięć.
RACICE - GOCANÓWKO 3-2(1-1)
Marcin Piechnik, Jacek Zalesiak, Roman Dunisławski - Arkadiusz Czajka, Mirosław Gołdyn
Po bramce Mirka Gołdyna w drugiej połowie na 2-1 wydawało się, że wreszcie gracze z Gocanówka powiększą swój skromniutki dorobek punktowy, ale osłabionym kadrowo Racicom udało się jeszcze dwukrotnie pokonać Adama Staneckiego i na koncie Gocanówka w dalszym ciągu pozostaje jedno oczko.
Piłkarz meczu - Roman Dunisławski i Arkadiusz Czajka
Bramka meczu - Roman Dunisławski na 3-2
CUKROWNIA - RPC BEBO 6-1((2-1)
Tomasz Jurkiewicz 2, Jacek Kruszczyński, Damian Szymański, Przemysław Batkowski, Adam Dzwoniarkiewicz - Mariusz Bonek
To chyba największa niespodzianka tej kolejki, bo bardzo słabo grająca w tej edycji Cukrownia rozbiła w derbowym starciu faworyzowane Bebo i w pełni zrewanżowała się za wysoką porażkę z pierwszej rundy.
Piłkarz meczu - Tomasz Jurkiewicz
Bramka meczu - Jacek Kruszczyński na 2-0 i Damian Szymański na 3-1
ECS INOWROCŁAW - PIERWSZE TŁOCZENIE 7-2(2-1)
Maciej Tyczyński 2, Patryk Walczak 2, Przemysław Dybicz, Przemysław Kulpiński, Radosław Staszków - Michał Kawalerski 2
Już sama wygrana Eceesu z Tłoczeniowymi była małą niespodzianką, ale jej rozmiarów chyba nikt się nie spodziewał.
Piłkarz meczu - Maciej Tyczyński i Patryk Walczak
Bramka meczu - Maciej Tyczyński na 2-0 i Patryk Walczak na 6-1
SZARLEJ - DROWY 7-0(2-0)
Robert Ciećka 6, Przemysław Śliwczyński
Robert Ciećka strzelił 6 goli i jest to jak na razie rekordowe osiągnięcie zdobytych bramek przez jednego zawodnika w meczu.
Piłkarz meczu - Robert Ciećka
Bramka meczu -  Robert Ciećka na 5-0
METAL DOM - NKA PILOT 3-0(1-0)
Waldemar Panfil, Maciej Hanczewski, Jarosław Marek
W pierwszej rundzie Piloci sensacyjnie zremisowali z Metalowymi, a teraz wygrana lidera była już pewna i nie zagrożona.
Piłkarz meczu - Waldemar Panfil i Marcin Ciesielski
Bramka meczu - Waldemar Panfil na 1-0
STACJA PALIW JAPAKS - PACIO PAKOŚĆ 4-3(2-0)
Mirosław
To bez wątpienia hitowe spotkanie tej kolejki. Paliwowi grali bardzo konsekwentnie w obronie i wyprowadzali zabójcze kontry. Na 4 minuty przed końcem prowadzili już 4-0 i nic nie zapowiadało tak emocjonującej końcówki, w której  Pacio zdołało strzelić 3 gole. Równo z końcową syreną Mateusz Paciorek mógł jeszcze doprowadzić do remisu, ale spudłował z 3 metrów, a prezes Paliwowych Mariusz Jarecki odetchnął z ulgą.
Piłkarz meczu - Mirosław Orczyk, Dariusz Dumała, Wojciech Królak
Bramka meczu - Mirosław Orczyk na 1-0
MECZ ZALEGŁY
STACJA PALIW JAPAKS - RPC BEBO 1-0(0-0)
Dariusz Kotlarek
Paliwowi od początku przejęli inicjatywę i stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, ale dobrze dysponowany bramkarz Bebo Łukasz Kołkowski skapitulował dopiero po chytrym uderzeniu Darka Kotlarka 5 minut przed końcem.
Piłkarz meczu - Łukasz Kołkowski i Dariusz Kotlarek
Bramka meczu - Oczywiście Dariusz Kotlarek
Mecze 15 kolejki sędziowali Sławomir Woźnica i Robert Jędrzejczak
NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Dariusz Dumała, Mirosław Orczyk, Tomasz Jurkiewicz, Maciej Tyczyński, Robert Ciećka rez. Marcin Ciesielski, Waldemar Panfil, Roman Dunisławski, Wojciech Królak, Patryk Walczak
PIŁKARZ KOLEJKI
Mirosław Orczyk
BRAMKA KOLEJKI
MECZ KOLEJKI
SP Japaks - Pacio 4-3
Po odrobieniu zaległości Paliwowi mają 6 punktów straty do lidera i tylko oni mają jeszcze realne szanse na to by zdystansować Metalowych w walce o tytuł. Teoretyczne szanse zachowały także ekipy Szarleja i Pacio, ale im pozostanie raczej walka o miejsce na podium. Największy ścisk jak zwykle na pozycjach 5-9 gdzie drużyny co tydzień zamieniają się miejscami. Drugi mecz z rzędu wygrała Cukrownia i wyraźnie odskoczyła od dwóch najsłabszych ekip, a za tydzień Cukrowi zagrają z liderem. Inne ciekawe pary to Szarlej-Tłoczenie, Bebo-Pacio i Racice-ECS
tekst: Tomasz Lewandowski