sobota, 27 listopada 2010

Zaczęliśmy od prowadzenia...

Bardzo ciekawie wyglądały sobotnie spotkania futsalu rozgrywane w kruszwickiej hali. W pierwszym meczu SIEWCY BURZ – przegrali z CUKROWNIĄ KRUSZWICA 1:7. Drugie spotkanie było bardzo emocjonujące między innymi dlatego, że walka toczyła się o miejsce w górnej części tabeli. RACICE, wykorzystując grę w polu bramkarza drużyny TRANSPOL, zwyciężyły 9:6. Zupełnym zaskoczeniem tej kolejki był mecz DROWY – NKA KRUSZWICA ZGP.
Dzięki znakomitej postawie bramkarza DROWÓW Rafała Bogdanowicza odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Majewskiego piłkę głową w okienko bramki skierował Roman Kaczmarek co dało wynik 1:0 dla DROWÓW. Po zdobyciu bramki cofnęliśmy się do defensywy i staraliśmy się wyprowadzać groźnie kontrataki. Drużyna NKA KRUSZWICA ZGP zdołała stworzyć wiele dogodnych dla siebie sytuacji, jednak jej zawodnicy fatalnie pudłowali, a bramkarz DROWÓW wyczyniał cuda by przeszkodzić przeciwnikowi w zdobyciu gola. Gdy przeciwnicy zaczęli odliczać sekundy do przerwy wyprowadziliśmy kontrę, z której padła bramka strzelona przez Łukasza Walorego dzięki czemu nasz zespół wyszedła na prowadzenie z wynikiem 2:0. Po tej akcji do końca pierwszej połowy pozostawały jedynie 4 sekundy. Kibice na trybunach z niedowierzaniem patrzyli na to co dzieje się na boisku.
W drugiej połowie spotkania każdy z zawodników DROWÓW dawał z siebie wszystko, aby pierwsze zwycięstwo stało się faktem. Ambicji i woli walki w dniu dzisiejszym naszym zawodnikom nie brakowało. Choć nie uniknęliśmy błędów zarówno w obronie jak i w ataku, udało się obronić wynik z pierwszej połowy. Wszyscy w dniu dzisiejszym zasłużyli na wyróżnienie, ale najwięcej pochwał, zarówno od nas jak i od kibiców oraz zawodników przeciwnych drużyn, zebrał fantastycznie spełniający rolę bramkarza Rafał Bogdanowicz.
W przedostatnim meczu RPC BEBO zwyciężyło z PIERWSZYM TŁOCZENIEM 4 :1 a w ostatnim pojedynku METAL DOM broniący pozycji lidera pokonał STACJĘ PALIW JAPAKS 3:2, chociaż początkowo ta druga drużyna prowadziła dwoma bramkami.
Spotkania sędziowali: Sławomir Woźnica oraz Robert Jędrzejczak