niedziela, 10 marca 2013

KLPH - XXI KOLEJKA 09.03.2012

Przedostatnia kolejka okazała się jedną z najciekawszych w tej edycji
. Poza meczem Bebo - Gocanówko wszystkie pozostałe spotkania dostarczyły kibicom nie lada emocji(nie tylko sportowych). W meczu na szczycie Paliwowi pokonali Metalowych i mają do nich już tylko jeden punkt straty. W ostatniej kolejce obie te ekipy zagrają z najsłabszymi w lidze Drowami i Gocanówkiem, więc nic już nie powinno się zmienić, ale.....poczekajmy do przyszłej soboty.

ECS INOWROCŁAW - CUKROWNIA 3-2(3-0)

Maciej Tyczyński 2, Patryk Walczak - Jerzy Wachowicz, Jacek Kruszczyński

Wynik z pierwszej połowy chyba trochę uśpił graczy Eceesu, bo po zmianie stron warunki gry zaczęli dyktować Cukrowi i niewiele brakowało, aby doprowadzili do remisu.

Piłkarz meczu - Maciej Tyczyński

Bramka meczu - Patryk Walczak na 3-0 i Jacek Kruszczyński na 3-2

RACICE - DROWY 8-4(4-3)

Piotr Wójciak 2, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz 2, Marcin Piechnik, Jacek Zalesiak, Roman Dunisławski, samobójcza - Roman Kaczmarek 2, Marcin Lamparski, Krzysztof Popławski

Racice szybko objęły prowadzenie 2-0 i wydawało się, że następne bramki są tylko kwestią czasu. Ale od tego momentu do głosu doszły Mroczne Elfy i zdołały odrobić straty, a na tablicy świetlnej widniał remis 4-4. Końcowe minuty należały jednak zdecydowanie do zielono-czarnych.

Piłkarz meczu - Bartłomiej Dzwoniarkiewicz i Roman Kaczmarek

Bramka meczu - Roman Dunisławski na 7-4

SZARLEJ - NKA PILOT 2-2(1-0)

Tomasz Lewandowski II, samobójcza - Krzysztof Drgas, Tomasz Lewicki

Odnoszę wrażenie, że prowadząc 2-0 na kilka minut przed końcem "zrobiliśmy wszystko", żeby tego meczu nie wygrać, a Piloci do końca ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego dla nich rezultatu i na sekundy przed końcem dopięli swego. W tym meczu trzech zawodników otrzymało czerwone kartki. Mateusz Adamczyk z NKA za wyjatkowo chamskie zachowanie i uderzenie rywala będzie pauzował 5 kolejek. Natomiast Damian Butt i Tomasz Lewicki dostali po trzy mecze do odsiadki.

Piłkarz meczu - Tomasz Lewandowski i Krzysztof Drgas

Bramka meczu - Krzysztof Drgas

PIERWSZE TŁOCZENIE - PACIO PAKOŚĆ 6-6(3-3)

Michał Kawalerski 4, Łukasz Becla 2 - Ryszard Babiarz 2, Hubert Grupa 2, Jarosław Łapiński, Bartosz Babiarz

Dla mnie to największa niespodzianka tej kolejki. Michał Kawalerski i Łukasz Becla byli dzisiaj nie do zatrzymania dla obrony Pacio pozostawiając w cieniu nawet najlepszego zawodnika 9 edycji Jarosława Łapińskiego.

Piłkarz meczu - Michał Kawalerski, Łukasz Becla, Ryszard Babiarz

Bramka meczu - Łukasz Becla na 5-3 i Michał Kawalerski na 6-6

STACJA PALIW JAPAKS - METAL DOM 2-1(1-1)

Mirosław Orczyk, Dariusz Kotlarek - Andrzej Panfil

Szlagierowe spotkanie lidera z wiceliderem zakończyło się wygraną Paliwowych. Decydującą o losach meczu bramkę na nieco ponad minutę przed końcem zdobył niezawodny w takich sytuacjach Darek Kotlarek. Dzięki tej wgranej gracze Stacji Paliw nie stracili szansy na mistrzowski tytuł, ale teraz muszą pokonać Drowy i liczyć na to, że Gocanówko urwie punkty Metalowym.

Piłkarz meczu - Dariusz Dumała, Mirosław Orczyk i Marcin Ciesielski

Bramka meczu - Mirosław Orczyk na 1-1

RPC BEBO - GOCANÓWKO 5-0(2-0)

Jacek Burdziński 2, Mariusz Kaźmierski, Waldemar Kowalewski, Marcin Kulpiński

Chciało by się powiedzieć jak nie z Gocanówkiem to z kim. Znajdujący się w głębokim kryzysie gracze Bebo po 7 z rzędu porażkach wreszcie zdobyli 3 punkty.

Piłkarz meczu - Jacek Burdziński i Mariusz Kaźmierski

Bramka meczu - Mariusz Kaźmierski na 2-0

Dzisiejsze mecze sędziowali Grzegorz Remiasz i Robert Jędrzejczak

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI

Dariusz Dumała, Maciej Tyczyński, Mirosław Orczyk, Łukasz Becla, Michał Kawalerski rez. Marcin Ciesielski, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz, Mariusz Kaźmierski, Krzysztof Drgas, Ryszard Babiarz

PIŁKARZ KOLEJKI

Michał Kawalerski

BRAMKA KOLEJKI

Roman Dunisławski, Łukasz Becla i Mirosław Orczyk

MECZ KOLEJKI

Pierwsze Tłoczenie - Pacio Pakość 6-6 i SP Japaks - Metal Dom 2-1

Maraton pod nazwą 9 Edycja KLPH dobiega końca. Tak się ciekawie ułożyło, że do ostatniej kolejki będziemy się emocjonować walką o 1,3,5,7 i 8 miejsce. W tej kolejce sędziowie ukarali trzech zawodników czerwonymi kartkami. Rozumiem, że w ferworze walki chłopakom nerwy puściły, ale panowie tak nie można. Szanujmy się nawzajem. Takie chamskie zachowania nie mogą mieć miejsca i dlatego posypały się surowe kary. Ukarani gracze odpoczną sobie w ostatniej kolejce, a także w pierwszych meczach następnego sezonu. Kierownicy i kapitanowie wszystkich drużyn dokonali wyboru najlepszego zawodnika 9 edycji. Został nim jak najbardziej zasłużenie Jarosław Łapiński z Pacio Pakość. Jarkowi gratulujemy, a zanosi się na to, że może on zgarnąć rekordową liczbę nagród, bo prowadzi także w klasyfikacji najlepszych strzelców i będzie też w najlepszej "5" sezonu.