niedziela, 25 marca 2012

KLPH - XXI KOLEJKA 25.03.2012

W przedostatniej kolejce doszło do kilku bardzo ciekawych meczów, ale najwięcej emocji dostarczyły spotkania Racic z Eceesem Mątwy i derbowy pojedynek Szarleja z Metal Domem. Wyniki tych potyczek zdecydowały o tym , że do końca będziemy się emocjonować rywalizacją o drugą i trzecią lokatę pomiędzy Metalowymi, Szarlejem i Racicami. Z walki o trzecie miejsce odpadło Bebo, które w najlepszej sytuacji może jeszcze zająć 4 pozycję.
PIERWSZE TŁOCZENIE - DROWY 4-2(2-1)
Łukasz Becla 2, Hubert Budkiewicz, Bartłomiej Kowalski - Arkadiusz Czajka 2
W tym meczu zdecydowanym faworytem byli Tłuszczowi, ale drużyna Drowów zaprezentowała się bardzo przyzwoicie i tanio skóry nie sprzedała.
Piłkarz meczu - Łukasz Becla i Arkadiusz Czajka
Bramka meczu - Bartłomiej Kowalski na 3-1 i Łukasz Becla na 4-2

PACIO PAKOŚĆ - CUKROWNIA 7-4(3-1)
Jarosław Woźniak 5, Jarosław Łapiński 2 - Grzegorz Nowaczyk 3, Ireneusz Śmigielski
Bardzo osłabiona w tym spotkaniu ekipa Cukrowych przegrywała do przerwy 1-3. Po przerwie udało im się doprowadzić do remisu, ale później w ciągu dwóch minut stracili 3 gole i było po zawodach.
Piłkarz meczu - Jarosław Woźniak i Grzegorz Nowaczyk
Bramka meczu - Jarosław Woźniak na 2-1 i Grzegorz Nowaczyk na 3-3

RPC BEBO - GOCANÓWKO 2-1(1-0)
Mariusz Bonek, Waldemar Kowalewski - Jacek Gołdyn
Wydawało się, że po wysokiej wygranej z Metalowymi, Bebo bez problemów poradzi sobie z Gocanówkiem. Okazało się jednak, że mecz meczowi nierówny i nie ma już łatwych rywali w naszej lidze.
Piłkarz meczu - Mariusz Bonek
Bramka meczu - Waldemar Kowalewski na 2-0

SZARLEJ - METAL DOM 3-2(0-1)
Robert Ciećka 2, Tomasz Lewandowski I - Andrzej Panfil, Maciej Hanczewski
W pierwszej rundzie też było 3-2 lecz to Metalowi cieszyli się z wygranej. W tym spotkaniu lepsi okazali się gracze w czerwonych koszulkach i to oni zgarnęli 3 punkty. W derbach Szarleja mamy więc idealny remis. Tak się złożyło, że w tym meczu zagrało dwóch zdecydowanie najlepszych piłkarzy tych rozgrywek(w głosowaniu brali udział przedstawiciele wszystkich drużyn). Wyniki wyborów najlepszego piłkarza ligi są na końcu tej relacji.
Piłkarz meczu - Robert Ciećka
Bramka meczu - Robert Ciećka na 2-1 i Tomasz Lewandowski na 3-1

RACICE - ECS MĄTWY 6-5(3-4)
Piotr Wójciak 3, Szymon Burdziński 2, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz - Łukasz Woś 2, Radosław Staszków, Maciej Tyczyński, Piotr Lewicki
Oj były emocje w tym meczu...oj były. Mątewscy gracze prowadzili już 4-0, aby na przerwę zejść z wynikiem tylko 4-3. Po zmianie stron strzelili bramkę na 5-3, ale to był już koniec ich strzeleckich zdobyczy. Racicom udało się jeszcze trzykrotnie pokonać bramkarza rywali i to oni cieszyli się po końcowej syrenie.
Piłkarz meczu - Piotr Wójciak
Bramka meczu - Piotr Wójciak na 1-4 i Szymon Burdziński na 6-5

SP JAPAKS - NKA ZAGOPLE 6-2(3-2)
Jarosław Zawada 2, Andrzej Piekański 2, Rafał Sobczak 2 - Dawid Graczyk 2
Kiedyś w naszej lidze mecze lidera z ostatnią drużyną kończyły się przeważnie wysokim dwucyfrowym wynikiem. Ten rezultat świadczy tylko o tym, że o takich wygranych możemy powoli zapominać.
Piłkarz meczu - Andrzej Piekański
Bramka meczu - Andrzej Piekański na 2-0 i Dawid Graczyk na 2-1

NAJLEPSZA "5" KOLEJKI
Tomasz Lewandowski I, Grzegorz Nowaczyk, Piotr Wójciak, Robert Ciećka, Jarosław Woźniak rez. Sławomir Worek, Andrzej Piekański, Mariusz Bonek, Jarosław Łapiński, Szymon Burdziński
MECZ KOLEJKI
Racice - ECS Mątwy 6-5 i Szarlej - Metal Dom 3-2
BRAMKA KOLEJKI
Robert Ciećka

ZALEGŁY MECZ Z 16 KOLEJKI
RACICE - NKA ZAGOPLE 6-2(2-1)
Jacek Zalesiak 3, Piotr Wójciak 2, Bartłomiej Dzwoniarkiewicz - Wojciech Bukowiecki 2
Pomimo bardzo dzielnej postawy chłopców z Zagopla, Racice dość pewnie zdobyły 3 punkty i wciąż liczą się w walce nawet o drugą lokatę.

A oto jak głosowali przedstawiciele poszczególnych drużyn na najlepszego piłkarza 8 edycji rozgrywek